Новият старши треньор на „Нефтохимик 2010“ Николай Желязков дебютира с победа в първия си мач начело на настоящия волейболен шампион на България. Макар и трудно, бургазлии надделяха в Дупница над местния „Марек Юнион-Ивкони“ в мач от 13-ия кръг на Суперлигата.

Момчетата на Желязков, който се присъедини към тима буквално няколко часа преди мача в Дупница, пристигайки от Румъния, където досега беше треньор, победиха с 2:3 гейма.

„Нефтохимик“ взе първите две части в мача с 19:25 и 23:25. След това обаче домакините, подкрепяни от своите около 400 фенове, обърнаха нещата и взеха третия и четвъртия гейм с еднакъв резултат - 25:22.

Решаващият пети гейм протече изключително оспорвано, но в крайна сметка бургазлии надделяха с 12:15 и спечелиха срещата.

На 30 януари (сряда) от 18:30 часа в спортна зала „Младост“ отборът на „Нефтохимик 2010“ има сериозно европейско предизвикателство. В Бургас ще гостува лидерът в гръцкото първенство „Олимпиакос“, в който играе и националът Тодор Алексиев. Мачът между двата тима е от четвъртфиналите за купата на CEV.