Волейболистите на „Нефтохимик 2010“ вървят уверено към титлата в Суперлигата. Воденият от Николай Желязков тим записа втора победа във финалната серия с Хебър, като надигра като гост опонента с 3:0 (29:27, 25:16, 25:22) в мач, изигран в зала "Васил Левски", информира bgvolleyball.com.

Играта вървеше равностойно до 6:6, след което бургазлии набраха инерция и поведоха в резултата. "Тигрите" се приближиха до съперника при 14:15, а при 17:17 изравниха. Това се случи още няколко пъти, при 23:22 поведе в резултата. Заформи се интрига, като до края двата отбора си разменяха лидерството и се бореха за всяка топка и всяка точка. Шампионите обаче показаха воля и затвориха след 5 геймбола, вземайки аванс.

Втората част бе под диктовката на гостите - оформи се добра преднина, която постепенно се увеличаваше и нарастна до 20:9. Носителите на Купата не се отказаха и успяха да намалят част от дистанцията. „Нефтохимик“ увеличи преднината си след 25:16 и вече предвкусваше победата.

Пазарджиклии поведоха в третия гейм, като обаче не запазиха темпото стабилно и позволиха на шампионите да поемат отново инициативата. Ситуацията от втората част се повтори, като се задържа до 22:15. Последва силна серия на домакините, стигайки се до 22:22. Това бе и преломният момент, в който момчетата на Николай Желязков не позволиха повече противодействие и съумяха да затворят чисто.

Най-полезен бе Николай Учиков с 13 точки (1 ас), Георги Петров завърши с 11 точки (1 ас, 2 блокади). Теодор Тодоров приключи с 10 точки (5 блокади).

Третият мач от серията е на 22 април (понеделник), а четвъртият - на 23 април (вторник) в Бургас, като една победа ще донесе трета поредна и общо четвърта титла в Суперлигата за „Нефтохимик“. Ако по някаква причина бургазлии не успеят да победят поне в един от двата поредни домакински мача, то ще се играе пети двубой, който ще бъде на 26 април в Пазарджик.