Волейболният шампион „Нефтохимик 2010“ започна убедително защитата на титлата, след като записа успех над „Хебър“ с 3:1 (25:16, 21:25, 25:18, 25:19) в първия двубой от финалната серия, изигран в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Победата, освен за всички в бургаския клуб и неговите фенове, бе и своеобразен подарък за централния блокировач на шампионите Стоян Самунев, който навърши 36 години, съобщава bgvolleyball.com.

В първата част играта тръгна равностойно и продължи така до 8:8. След това волейболистите на „Нефтохимик“ набраха инерция и излязоха напред. Разликата се увеличи до 16:8, след което домакините стопиха част от разликата. Въпреки това, тя остана стабилна и бургазлии поведоха в мача след 25:16.

В началото на втория гейм гостите започнаха силно, но "тигрите" поеха инициативата. Бургаският тим на няколко пъти изравни, но не успя да преодолее съперника и резултатът бе изравнен от момчетата на Атанас Петров.

Третата част протече под диктовката на бургазлии, като стартира ударно с 5:1. Пазарджиклии намалиха дистанцията, но в следващите минути играта на опонента продължи във възходяща линия и не остави на домакините шанс за противопоставяне. Шампионите увеличиха аванса си на 2:1 гейма.

Решителният четвърти гейм бе равностоен до 6:6, но отново бургазлии дадоха силен отпор и заформиха битка. След средата на частта хегемонията на волейболистите на Николай Желязков продължи с пълна сила и след 25:19 и 3:1 гейма успехът бе факт.

Най-резултатен бе Николай Учиков с 22 точки (1 ас, 1 блокада). По 13 точки добавиха Георги Петров (1 ас, 4 блокади) и Теодор Тодоров (7 блокади).

Вторият мач от серията е днес (16 април) отново в зала "Васил Левски".