Волейболистите не „Нефтохимик 2010“ загубиха с 0:3 четвъртфиналния мач реванш от „Олимпиакос“ от европейския турнир за купата на CEV и отпаднаха от по-нататъшно участие. Двубоят се проведе в зала „Мелина Меркури Рентис“ в гръцката столица Атина пред около 1200 зрители.

Воденият от Николай Желязков тим отстъпи на „Олимпиакос“ (Пирея) с 0:3 (23:25, 17:25, 19:25). В първия мач българските първенци победиха противника с 3:1 гейма и това доведе до изиграването на т.нар "златен" гейм, който приключи 15:11 в полза на Тодор Алексиев и гръцките му съотборници.

Домакините тръгнаха силно в първата част на срещата, като удържаха темпото през по-голямата част от времето. Българските шампиони се доближиха до опонента няколко пъти, като дори изравниха при 23:23. Гръцкият тим обаче се оказа по-издръжлив и затвори при минимална преднина, повеждайки в резултата.

Във втория гейм доминацията на "червено-белите" от Пирея бе пълна и увеличиха аванса си. В началото на третата част двата отбора бяха раностойни, след което волейболистите на Фернандо Бенитес Муньос се откъснаха и оформиха стабилна преднина. Тя се запази и Тодор Алексиев и съотборниците му записаха чиста победа.

В т.нар. "златен" гейм отново играта бе доста оспорвана до 10:10, но в ключовите моменти „Олимпиакос“ отново поведе. Въпреки усилията на българските волейболисти първенците на южната ни съседка триумфираха и подпечатаха билета си за полуфиналите. Там гръцкият тим ще се изправи срещу италианския „Итас“ (Трентино), който победи швейцарския „Линдарен Волей Амрисвил“ два пъти с по 3:0 гейма.

Източник: bgvolleyball.com