Това съобщи пред журналисти началникът на строителния контрол в Бургас инж. Милен Ненчев
Проектна разработка за изграждане на паркинг до хотел „България” е имало още преди 20-30 години. Това съобщи пред журналисти началникът на строителния контрол в Бургас инж. и общински съветник от НФСБ Милен Ненчев.
По думите му идеята за подобно съоръжение в никакъв случай не е възникнала сега и това може да се провери в архитектурното ателие на покойния вече арх. Петко Йовчев.
„Неговата съпруга се занимава с голяма част от нещата му. Ако подлагате думите на съмнение, може да проверите”, заяви местният политик.
Той допълни, че паркингът досега не е бил изграден поради липсата на финанси, а не защото обществото не искало. Милен Ненчев изрази и личната си позиция относно проектното предложение от страна на новите собственици на хотел „България”.
„Ако тротоарното и парковото пространство повишат своята стойност като атрактивност, приятна среда и това гарантира повишаване на паркоместата, които могат да бъдат ползвани, няма да бъда против проекта.
Ако обществото обаче е против, естествено е, че на първо място трябва да се съобразим с позицията на бургазлии”, коментира още Милен Ненчев.