Със сигурност в пробите, взети от храните в детската кухня на Поморие не са открити бактериите, причиняващи салмонелоза и листериоза.
Това съобщи пред Gramofona.com директорът на Областната агенция по безопасност на храните д-р Георги Митев. Двете бактерии са изключително опасни и предизвикват повръщане и стомашно-чревни разстройства.
В четвъртък следобед около 30 деца от две детски градини в Поморие се оказа, че са потърсили лекарска помощ заради повръщане. Своеобразният бум предизвика спешна проверка от страна на Областната агенция по безопасност на храните и Регионалната здравна инспекция.
Окончателните резултати от всички взети проби обаче ще станат ясни утре. „Необходимо е технологично време, за да излязат всички резултати. На този етап не можем да коментираме каква е причината толкова деца да имат идентични симптоми”, заяви д-р Митев.
Отрицателни са и резултатите от натривките, които са направени по повърхностите на кухнята, в която се е приготвяла храната за децата. След като се получат всички необходими резултати ще стане ясно кога кухнята ще бъде отворена отново.
Снимка: Fakti.bg