Започват полуфиналните плейофи в Супер Волей. В тази фаза вече се играе до 3 победи от 5 мача. „Нефтохимик 2010“ посреща ЦСКА днес и утре. Двата двубоя в зала „Младост“ са с начален час 18:00.

Бургаският отбор завърши на първото място в редовния сезон със 17 победи и 4 загуби. На четвъртфинал момчетата на треньора Атанас Петров отстраниха „Пирин“ Разлог след две победи с по 3:1 гейма. ЦСКА финишира пети. „Червените“ и „Дея Спорт“ изиграха драматични три четвъртфинални мача, завършили в по 5 гейма.

По програма третата среща между ЦСКА и „Нефтохимик 2010“ е на 15 април, събота, от 18:00 часа. Евентуалният четвърти мач е насрочен за 16 април, неделя, в същия час.

Заради това, че зала „Васил Симов“ не отговаря на изискванията на Националната волейболна лига за наличие на минимум 800 седящи места, ЦСКА ще домакинства на „Нефтохимик 2010“ в зала „Христо Ботев“. Това ограничение важи само за полуфиналните и финалните мачове.

Ако се стигне до пети двубой между двата отбора, той ще се състои на 18 април. Домакин е зала „Младост“. Другата двойка на полуфиналните плейофи е „Левски“ и „Хебър“, които завършиха на второ и трето място в редовния сезон.