Започват 1/8 финалните мачове за „Чалъндж къп“ между волейболните отбори на „Дея Спорт“ и гръцкия гранд „Олимпиакос“. Играе се на разменено гостуване. Първият двубой е утре, 30 ноември, сряда. Домакин е залата в Пирея. Началото на срещата е в 19:00 часа.

Мачът реванш е на 13 декември в зала „Младост“. Часът е същият – 19:00. В Бургас зрителите ще могат да наблюдават безплатно волейбол от най-високо качество с участието на „Дея Спорт“ и „Олимпиакос“, съобщават от пресцентъра на община Бургас.

Крайният победител от двете срещи ще се класира за четвъртфиналите. Дотук нашите успяха да отстранят многократния шампион на Испания „Лас Палмас“ след разменени победи с по 3:1 и успех в „златния гейм“ с 15:13 точки в зала „Младост“, а след това и един от водещите отбори в Швейцария – „Лозана“, след две победи с по 3:1.

Това е дебютно участие на „Дея Спорт“ в европейските клубни турнири.