Волейболистите на Нефтохимик 2010 допуснаxа сензационно поражение, загубвайки като домакин срещу отбора на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 2:3 гейма (25:22, 21:25, 24:26, 25:21, 11:15) в среща от осмия кръг на Суперлигата.

Срещата започна оспорвано и въпреки минималната преднина на Марек, волейболистите на Нефтохимик успяха да спечелят гейма. След това гостите изравниха и без проблем поведоха с 2-1 гейма. Шампионите се събудиха и пратиха мача в тайбрек, който обаче не успяха да спечелят.

Това е трета загуба за шампионите от Бургас, които остават на четвърта позиция във временното класиране с актив от 5 победи, 3 загуби и 17 точки.

В следващия кръг на 24 ноември отборът на Нефтохимик 2010 гостува на Арда в Кърджали.

Автор: Михаил Колев

Снимки: Митко Димитров и Михаил Колев