Бургаските отбори в Супер Волей продължават да газят съперниците си в първенството. И двата тима постигнаха победи в 21-ия кръг на мъжкото волейболно първенство на България.

Лидерът във временното класиране „Нефтохимик 2010“ надви като гост „Добруджа“ с 3:0 гейма (25:22, 25:21, 25:15). Така състезателите на Атанас Петров почти сигурно ще приключат на върха в края на редовния сезон, като в последния кръг на 29 март ще приемат „Черно море“.

В двубоя срещу „Добруджа 07“ бургазлии наложиха волята си в зала „Добротица“ пред над 750 фенове. Аксел Трухчев стана топреализатор с 20 точки и взе наградата за играч на мача.

„Дея спорт“ победи като гост „Черно море“ във Варна също с 3:0 (25:20, 25:19, 25:20). Бургазлии остават засега четвърти в таблицата с 45 точки (15 победи, 6 загуби).

Най-резултатни бяха Николай Учиков и Валентин Братоев с по 14 точки, а Димитър Василев бе отличен за най-добър в срещата.

В следващия кръг „Дея“ домакинства на „Пирин“ на 29 март в зала „Младост“.

Междувременно президентът на „Дея спорт“ Александър Маджуров влезе в състава на Управителния съвет на Българска федерация по волейбол.