Шампионатът в Супер Волей при мъжете навлиза в решителната си плейофна фаза. Днес в зала "Младост" ще се изиграят първите мачове на двата бургаски отбора от четвъртфиналнте в родния елит.

"Нефтохимик 2010" и "Пирин" Разлог ще излязат на полето в 17:45 часа. Голямото дерби е между "Дея Спорт" и ЦСКА. Този двубой ще започне в 20:30 минути. Домакиините от "Дея" обявиха, че отново входът за зрителите ще е безплатен.

В четвъртфиналните плейофи се играе до две победи от три мача. Реваншите са на 6 април, четвъртък, от 18:00 часа. Тогава "Нефтохимик 2010" ще гостува в Разлог на "Пирин", а "Дея Спорт" ще играе в столицата срещу ЦСКА.

При равенство в победите, ще се състоят трети срещи. Домакини отново ще бъдат бургаските отбори, които са по-предно класирани от съперниците си в редовния сезон. По програма евентуалните трети мачове ще са на 8 април, събота, в зала "Младост".