Бургаските отбори научиха съперниците си в плейофите на Супер Волей, след като бяха изиграни и последните двубои от редовния сезон в първенството при мъжете.

„Нефтохимик 2010“, който завърши втори в подреждането след лидера „Хебър“ (Пазарджик), ще играе срещу седмия ЦСКА на 22 март (вторник). На следващия ден четвъртият в класирането „Дея спорт“ ще посрещне петия „Пирин“ (Разлог). Играе се до две победи от три мача.

Вторите мачове ще се състоят на 25 и 26 март, а в случай че се стигне до трети такива, те ще се играят на 27, 28 и 29 март.

И двата бургаски отбора завършиха с победи редовния сезон във волейболното първенство. В последния 22-и кръг „Нефтохимик“ надделя над „Марек Юнион-Ивкони“ (Дупница) с 3:0 гейма, а „Дея спорт“ разби със същия резултат пловдивския „Локомотив“.