Волейболният шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) се наложи изключително трудно у дома над аутсайдера Арда (Кърджали) с 3:0 (26:24, 26:24, 25:20) в мач от междинния 20-и кръг на Суперлигата на България, игран снощи в зала "Младост".

Това е победа №17 за шампионите, които остават начело във временното класиране с едва 3 загуби и 52 точки. Арда пък е на дъното, на последното 12-о място с едва 2 победи, 17 загуби, 12 точки и мач по-малко. В следващия, предпоследен 21-и кръг на редовния сезон кърджалийци приемат ЦСКА, а Нефтохимик гостува на Монтана в голямото дерби.

Първия гейм на срещата започна с предимство за домакините от Нефтохимик, които не срещаха никакви трудности срещу Арда. Последва, обаче, отпускане в редиците на бургазлии, а гостите се възползваха и изравниха при 18:18. Те дори поведоха 19:18, а след кратко гонене в резултата, все пак шампионите излязоха напред с 1:0 след трудно 26:24. Във втората част волейболистите на Арда дръпнаха с 9 точки при 15:6. В края на гейма, обаче, изпуснаха нещата от контрол. Шампионите не позволиха изненада и измъкна гейма след изключителни усилия с 26:24. В последния гейм всичко изглеждаше ясно и домакините просто доиграваха мача. Не така мислеха кърджалийци, които отново успяха да изравнят резултата при 18:18, въпреки изоставането си със 7 точки при 8:15. В крайна сметка Нефтохимик не позволи да се стигне до изненади в срещата и спечели с 25:20 и 3:0.

Снимки: Митко Димитров