„Нефтохимик 2010“ победи хита в тазгодишното издание на волейболната Суперлига, водача във временното класиране „Хебър“ от Пазарджик. Бургазлии се наложиха с 3:1 в мача от 16 кръг на първенството, игран в зала „Младост“. Така отборът завоюва четвърта поредна победа, откакто старши треньор на тима е Николай Желязков.

Първият гейм премина под диктовката на „шейховете“, които поведоха с 6 точки разлика още след десетото разиграване. Бургазлии бяха безапелационни в атака, блокадата им работеше успешно и закономерно биха с 25:17.

През втората част нещата се обърнаха. Гостите показаха защо са лидери в класирането и в средата на гейма поведоха с 4 точки при 17:13. „Нефтохимик“ успя да стигнаха до равенство за 17:17. След това обаче „Хебър“ постепенно дръпна в резултата и затвора гейма при 22:25 в негова полза.

Тук играта се изнерви след няколко спорни отсъждания на рефера, играчи от двата отбора започнаха да го репликират на висок глас и с жестове. Това принуди съдията да покаже по един жълт картон и на двата отбора, за да успокои емоциите.

Третата част бе изцяло за домакините. Бургазлии контролираха събитията на полето, отново затрудниха максимално съперника с начален удар, блокадата също бе на ниво. Геймът логично завърши с убедителното 25:16.

„Нефтохимик“ доказа, че е по-добрият тим и в четвъртата част на мача. Момчетата на Николай Желязков поведоха още от началото и в един момент дори дръпнаха с 9 точки разлика. Последва отпускане и в края на гейма гостите от Пазарджик намалиха преднината на домакините до 1 точки при 23:22. Актуалният шампион „Нефтохимик“ се вдигна на финален щурм и постигна крайното 25:23.

Въпреки че победи, отборът от Бургас заема четвъртото място във временното класиране, а „Хебър“ остава водач. Най-резултатният волейболист на домакините беше Николай Учиков, който отбеляза 25 точки в срещата.

Мачът се игра пред почти пълна зала, а любопитното е, че сред зрителите беше и кметът Димитър Николов, който седеше до бизнесмена Павел Бошнаков. На трибуните бяха и няколко началници на отдели в общинската администрация.

В следващия кръг, на 13 февруари, „Нефтохимик 2010“ гостува на „Черно море“ във Варна.