Отборът на „Нефтохимик 2010“ игра добре в първата финална среща за титлата в първенството при мъжете - efbet Супер Волей, но отстъпи на „Хебър“. Воденият от италианеца Камило Плачи тим се наложи над бургазлии с 3:1 (21:25, 25:18, 26:24, 25:17) пред изпълнилата докрай публика в зала „Васил Левски“ в Пазарджик.

Въпреки загубата „Нефтохимик“ остава с шансове за титлата, като има да играе поне още два мача срещу „Хебър“. Втората среща е утре, на Велика събота, отново в Пазарджик. Третата е на 26 април (вторник) в Бургас.

Напрежението от големия залог пред родна публика повлия за трудния старт на „Хебър“. „Тигрите“ допуснаха много грешки в първата част - общо 13, докато гостите демонстрираха много събрана и премерена игра. Във втората част домакините подобриха показателите си в игра на всички елементи - особено в атака. Подобри се посрещането, блокадата също заработи.

В третата част двата отбора бяха равностойни, но в ключовите моменти гостите имаха лека преднина. Брадли Гънтър се превърна в герой за „Хебър“ - четири негови сервиса, последният от които ас, направиха обрат и донесоха успех.

В решителната четвърта част Хебър отново доминираше от самото начало, подобно на втората. До края момчетата на Камило Плачи бяха пълен хегемон и се поздравиха с победата, повеждайки във финалната серия.

Източник: bgvolleyball.com