Отборът на "Нефтохимик 2010" е на една победа разстояние от полуфинала в националната волейболна Суперлига.

В домакински мач №1 от четвъртфиналите, бургазлии спечелиха трудно с 3:1 гейма/21:25, 25:19, 26:24, 32:30/ срещу тима на "Добруджа 07". Показателна е четвъртата част, която момчетата на треньора Николай Желязков взеха с 32:30 точки, след поредица от драматични обрати и висок адреналин.

Най-полезен волейболист стана Денис Карягин. Младият посрещач завърши с 21 точки/2 аса и 61 % ефективност в атака/.

Включилите се като резерви Жани Желязков и Илия Петков добавиха съответно 13 и 12 точки.

В четвъртфиналната серия се играе до 2 победи от 3 мача. Вторият е на 26 март, петък от 18:30 часа в Добрич и отново ще бъде предаван директно по Диема Спорт 2.

При успех, "Нефтохимик 2010" си гарантира участие на полуфинал. Ако победите станат една на една, ще има трети решителен двубой в зала "Младост" на 29 март.