Истинско волейболно дерби направиха отборите на „Дея спорт“ и „Нефтохимик 2010“ в шестия кръг на първенството. Двата бургаски тима се изправиха един срещу друг и зарадваха със страхотна игра публиката, изпълнила докрай зала „Младост“. Срещата наблюдаваха и множество ВИП гости, сред които кметът Димитър Николов и Димитър Димитров-Херо.

Победата спечели с 3:1 подмладеният отбор на „Нефтохимик“ начело с играещия си треньор Иван Станев. „Шейховете“ контролираха почти изцяло събитията на полето, а съперниците им имаха превъзходство единствено във втората част на двубоя.

С 25:21 „Нефтохимик“ взе първия гейм, а вторият завърши 19:25 за момчетата на Венцислав Симеонов. В третата част Нафтата беше безапелационна - 25:18. Изключително равностойно вървеше четвъртият гейм – ту единият тим повеждаше с 1-2 точки, ту другият. Към края отново „Нефтохимик“ беше по-мотивиран и приключи частта с 25:20, оформяйки крайното 3:1 в своя полза.

За победителите се отличиха Матей Михайлович с 9 отбелязани точки и Калоян Балабанов - с 8. За „Дея спорт“ с 8 точки завърши италианецът Стефано Патриарка.

След този мач „Нефтохимик“ е на седмата позиция във временното класиране с 8 точки, а „Дея спорт“ заема деветото място.

В следващите дни и за двата бургаски отбора предстоят двубои от евротурнирите – „Нефтохимик“ излиза като домакин срещу „Аркада“ (Галац) в реванша от Купата на ЦЕВ. „Дея спорт“ гостува на швейцарския „Лозана“ в реванш от 1/16-финалите за Чалиндж Къп.