Действащите шампиони от „Хебър“ завързаха Финалната серия във волейболното първенство, след като в третия мач срещу „Нефтохимик 2010“ записаха победа с 3:2 гейма пред собствена публика в Пазарджик. Домакините достигнаха до успеха след пълен обрат – губейки с 0:2, до заветното 3:2. Така тази вечер ще се играе четвърти мач отново в Пазарджик. Ако бургазлии победят, стават шампиони. Ако „Хебър“ надделее, пети мач ще определи първенците в мъжкия ни елит за настоящия сезон.

„Хебър“ поведе в самото начало на първия гейм, но от „Нефтохимик“ успяха да се отърсят от първоначалното напрежение и разгърнаха потенциала си, притискайки опонентите си „до стената“. Целият първи гейм продължи точка за точка, а в крайните му моменти бургазлии показаха желязна воля и отвориха мача в своя полза след 25:21.

Оспорваните разигравания продължиха и във втория гейм, като нито един от отборите даваше възможност на опонентите си „да дръпне“ напред в резултата за дълго време. Все пак отново гостите от Бургас се оказаха по-добри в играта на нерви и се приближиха до спечелването на титлата след 27:25 в своя полза.

Домакините от „Хебър“ започнаха ударно в началото на третия гейм, повеждайки с 3:0. Блокадата на Тигрите заработи успешно и те успяха да запазят преднина за 13:9, което пък оказа влияние на „Нефтохимик“, който не успя да намери своя ритъм и загуби на 17.

Мотивирани от успеха в предишния сет, състезателите на Камило Плачи поеха инициативата и в четвъртия гейм, подкрепяни от вярната си публика в зала „Васил Левски“ бяха безупречни при завършването на своите атаки. Така домакините вкараха мача в тайбрек след 25:15 в своя полза.

В решаващия пети гейм и двата тима дадоха най-доброто от себе си, но прецизността в малките детайли наклони везните в полза на „Хебър“, който се поздрави с крайния успех 15:13.

Най-резултатен за „Нефтохимик“ бе Матей Михайлович – 17 точки.