Само 75 минути продължи мачът от втория кръг в националната Суперлига при волейболистите между отборите на "Нефтохимик 2010" и русенския "Дунав", съобщиха от Общината.

Бургазлии спечелиха с 3:0. В отделните геймове 25:13, 25:17 и 25:18. Треньорът Николай Желязков беше дал почивка на най-опитните в състава - националите Николай Николов и Теодор Салпаров.

Най-резултатен с 13 точки (1 ас и 2 блокади) беше Георги Петров. С 11 точки (3 аса и 2 блокади) завърши Мирослав Градинаров, който беше определен за най-добър играч в мача.

В следващия трети кръг от Суперлигата бургаските волейболисти гостуват в Разлог на местния "Пирин", който е с победа и загуба досега. Този двубой е на 30 октомври (сряда) от 18:00 часа.