„Нефтохимик 2010“ се класира за финала във волейболното първенство при мъжете, съобщи bgvolleyball.com. Тази вечер в зала „Младост“ шампионите се наложиха над ЦСКА с 3:0 (25:22, 25:22, 25:19) и с общ резултат 3:0 победи си осигуриха правото да защитават титлата.

Разпределител за бургазлии бе Любомир Агонцев, който замени наказания за този мач Георги Братоев. Титуляр за шампионите започна и Теодор Тодоров за сметка на Илия Петков.

В първия гейм домакините владееха инициативата, бяха стабилни във важните моменти, особено в края на гейма. ЦСКА допусна повече грешки. Във втората част картината не се промени. Гостите продължиха да грешат, а „Нефтохимик“ вървеше уверено към финал.

В средата на третия гейм „червените“ имаха аванс от 2-3 точки, но не успяха да го задържат. В края в игра за ЦСКА се появи Яни Георгиев, който цял сезон лекуваше контузия. Домакините дръпнаха с 3 точки при сервис на Теодор Тодоров - 21:18. Шампионите натиснаха съперника с начален удар в края и закономерно спечелиха гейма и мача.

Венцислав Георгиев бе най-резултатен в мача със 17 точки (1 ас, 1 блокада). За Нефтохимик Николай Учиков завърши с 13 точки, Георги Петров добави 12 (2 блокади), а Николай Къртев - 11 точки (1 ас, 4 блокади).

На финала в Суперлигата бургаският отбор ще защитава титлата си с мач срещу „Хебър“.  Пазарджиклии отстраниха в другия полуфинал „Добруджа 07“ (Добрич) също с 3 победи.

Снимка: Фейсбук/ ВК Нефтохимик Бургас