Отборът на „Дея спорт“ записа втора победа от началото на сезона в Националната волейболна лига за жени, след като надигра „Марица 2022“ с 3:0 (25:23, 25:20, 25:15) гейма като гост в пловдивската зала „Сила“ в среща от шестия кръг на шампионата. С успеха бургазлийки се изравни именно с пловдивчанки на петото място в класирането, като и двата отбора имат по 7 точки в актива си.

Двубоят започна равностойно и двата състава вървяха точка за точка до средата на първата част, когато „Марица 2022“ направи серия от 5 поредни точки и поведе с 15:11. Гостите обаче съумяха да наваксат изоставането си и така се стигна до 23:23, когато отборът на „Дея спорт“ спечели две поредни разигравания и затвори първата част при 25:23.

Вторият гейм се разви по сходен начин – с поделено надмощие. Стигна се до резултат 20:19 в полза на „Дея“. Тогава обаче тимът от Бургас записа три безответни точки и това се оказа ключово за крайния изход от втората част – 25:20.

В третия гейм „Марица 2022“ не успя да се противопостави на своя опонент, който отвори разлика от 10 точки при 17:7 и не изпусна инициативата до края, за да се поздрави с успеха – 25:15.

По-късно днес шампионът „Марица“ (Пловдив) посреща „Левски“ в последния мач от 6-ия кръг на шампионата.