„Дея спорт“ сътвори волейболна драма като гост на „Монтана“, като само шансът лиши бургазлии от победата. Момчета на Венцислав Симеонов загубиха с 3:2 (22:25, 25:22, 12:25, 26:24, 15:13) в мач от втория кръг на първенството.

Бургазлии на два пъти поведоха в резултата с 1:0 и 2:1, но допуснаха обрат след драматичен тайбрек. Преломният момент в мача дойде при 21:19 в полза на „Дея спорт“ в четвъртата част. Домакините постигнаха обрат до 23:21 и изравниха при 26:24.

В решителния пети гейм монтанци водеха с 8:4 и 10:7 и приключиха срещата при 15:13 след повече от два часа.

Най-резултатен за „Дея спорт“ беше Николай Учиков, отбелязал 26 точки. Отборът от Бургас е с победа и поражение.

Следващият двубой на „Дея“ е срещу „Хебър“ (Пазарджик) в Бургас на 30 октомври (неделя). Монтана излиза срещу другия бургаски отбор – „Нефтохимик 2010“, на 28 октомври (петък). Утре нефтохимици гостуват на „Берое 2016“ в Стара Загора.