Волейболистите на „Дея спорт“ записаха четвърта победа в efbet Супер Волей, след като се наложиха като гости над „Добруджа 07“ (Добрич) с 3:1 (25:14, 25:18, 18:25, 25:12) в мач от девети кръг на първенството, изигран в зала „Добротица“.

След този успех бургазлии са седми в класирането с 14 точки (4 победи, 5 загуби). Те бяха водени от помощник-треньора Андрей Николов, след като досегашният старши Венцислав Симеонов беше освободен поради незадоволителни резултати.

В първите две части състезателите на „Дея“ диктуваха положението, като поведоха в мача без особени проблеми. Третият гейм тръгна равностойно (8:8), след което домакините набраха инерция. Добричлии намалиха пасива си на 1:2 гейма след 25:18.

Решителната четвърта част премина изцяло под доминацията на Георги Братоев и съотборниците му, които бяха безапелационни и не допуснаха особена съпротива.

Най-резултатни бяха трима играчи на бургаския клуб - Тодор Вълчев, Стефан Чавдаров и Димитър Дулчев, които отбелязаха по 13 точки (3 аса) (5 аса, 1 блокада) (2 аса).

В следващия кръг „Дея“ среща „Черно море“ (Варна) на 9 декември (петък). „Добруджа“ излиза срещу другия бургаски представител в първенството – „Нефтохимик 2010“, ден по-късно.

Източник: bgvolleyball.com