Отборът на „Дея спорт“ започна с победа първенството на България по волейбол при мъжете. Бургазлии надделяха над старозагорския „Берое 2016“ с 3:0 (25:19, 25:19, 26:24) като домакин в зала „Младост“.

Домакините имаха превъзходство в първите два гейма, като единствено в третия старозагорци ги затрудниха. „Берое“ изравни при 21:21 и 24:24, но „Дея спорт“ стигна до успеха с 26:24.

Валентин Братоев реализира 13 точки за победата на състава от Бургас, а Димитър Дулчев добави 9. Георги Братоев бе отличен за „Най-полезен състезател“.

За победителите игра и бившият италиански национал Стефано Патриарка.

В следващия кръг тимът на „Дея спорт“ ще гостува на „Монтана“ на 23 октомври, а ден по-късно „Берое 2016“ е домакин на другия бургаски отбор в „Супер волей“ – „Нефтохимик 2010“.

На „Дея“ предстои голямо изпитание в четвъртък, когато посреща шесткратния шампион на Испания „Лас Палмас“ в среща реванш от евротурнира „Чалъндж Къп“. В първия мач испанците победиха с 3:1 като домакини.