Отборът на „Дея спорт“ загуби от ЦСКА с 2:3 като домакин в зала „Младост“. Петгеймовият двубой би могъл да се сравни с филмов трилър, който държи зрителите със затаен дъх до последните секунди.

Столичани започнаха по-добре мача и поведоха в резултата. Към средата на първия гейм бургазлии обърнаха нещата в своя полза и приключиха съперника си с 25:16.

Във втората част нещата се развиха точно в обратната посока – „армейците“ бяха по-добри и я затвориха при 19:25.

Съперниците си размениха успеха в третия и четвъртия гейм при страхотна волейболна битка. Първо ликуваха бургазлии – 25:22, после ЦСКА – с 23:25.

Стигна се до тайбрек, в който след драма в крайна сметка късметът се усмихна на гостите, които го взеха с 12:15 и спечелиха мача.

Най-резултатен беше армеецът Димитър Димитров, отбелязал внушителните 38 точки. За „Дея спорт“ се отличи Тодор Вълчев с 19 т.

След този мач бургазлии запазват седмата позиция във временното класиране на първенството, ЦСКА е трети.

Домакините отново се бяха погрижили за комфорта и доброто настроение на публиката, като имаше томбола и се раздаваха награди. Мислите на феновете вече са насочени към предстоящия през декември двубой от евротурнирите, когато в зала „Младост“ отборът на д-р Маджуров ще приеме гръцкия гранд „Олимпиакос“.