Волейболистите на „Дея спорт“ направиха трети драматичен мач срещу отбора на ЦСКА в първенството, но краят беше неуспешен. В зала „Младост“ момчетата на Франческо Кадеду загубиха с 3:2 третият поред четвътфинален двубой срещу „армейците“ и не се класираха на полуфиналите.

В първия гейм бургаските волейболисти надделяха с 25:19. Втората част обаче беше за столичани – 23:25. ЦСКА взе и третия гейм със 17:25. „Дея“ си го върна със същия резултат в четвъртия - 25:17. Във финалния тайбрек късметът се усмихна на „червените“ (20:18) и те се класираха напред с 2:1 победи.

На полуфинала ЦСКА отново го чака бургаски съперник – „Нефтохимик 2010“, отстранил с две победи „Пирин“ (Разлог).

„Отпаднахме. Жалко. Три тежки четвъртфинала с ЦСКА с три тайбрека. Потенциалът ни е много по-голям, но това е спортът. Днес в зала „Младост“ беше истинска драма, която обаче не завърши добре за нас. Проектът на ръководството на „Дея“ е много мащабен. Анализите предстоят, решенията също“, коментираха след мача от „Дея спорт“.