Отборът на „Дея спорт“ направи здрав мач срещу волейболния шампион „Хебър“, но загуби с 3:0 гейма (25:22, 25:20, 25:20). Срещата от 3-ия кръг на Супер Волей се състоя пред пълните трибуни на зала „Младост“ в жк „Славейков“.

Публиката беше ентусиазирана след успеха на бургаския тим над испанския „Гуагуас“ (Лас Палмас) в европейските клубни турнири и очакваше нова победа. Пазарджиклии обаче се оказаха голям залък за „Дея“, чиито играчи трябва да трупат още опит и самочувствие, за да достигнат класата на шампионите. Не че в отбора няма достатъчно отлични волейболисти като братята Братоеви и италианеца Патриарка.

По време на срещата бургазлии имаха шанса няколко пъти да поведат в резултата, но „Хебър“ успяваше да обърне нещата в своя полза. Надмощието на гостите беше очевидно дори и след контузията на един от основните им състезатели – Николай Николов. Той лежа на терена няколко минути, докато му се оказваше медицинска помощ, а публиката джентълменски го съпроводи с аплодисменти към резервната скамейка.

Най-много точки за „Дея“ отбелязаха Тодор Вълчев и Стефан Чавдаров – по 12.

В следващия кръг на първенството „Дея спорт“ ще гостува на „Левски“ в София на 3 ноември. Ден по-рано „Хебър“ приема другия бургаски отбор в елита – „Нефтохимик 2010“.