Николай Учиков записа три аса и сбор от 19 точки при победа на „Дея спорт“ с 3:1 (25:19, 25:22, 26:28, 25:21) срещу столичния ЦСКА в мач от четвъртия кръг на първенството по волейбол за мъже. Така бургазлии остават с перфектен баланс при три победи от три мача и са втори в класирането с три точки зад лидера „Хебър“. ЦСКА пък е седми с шест точки, предаде БТА.

„Дея“ спечели първите два гейма и загуби третия, а в четвъртия доминираше. Домакините поведоха със 7:4 след блокада на Валентин Братоев и ЦСКА съкрати пасива си, но атака от втора линия на 36-годишния ветеран и блокада на Николай Николов възстановиха разликата.

Вторият ас в мача на Николай Учиков увеличи преднината на „Дея“ на четири точки, след което националът завърши успешно втора поредна атака за 20:15. ЦСКА взе следващите три разигравания, но преднината на домакините бе твърде голяма. „Дея спорт“ получи четири мачбола при 24:20 и Стефан Чавдаров реализира втория за победата.

Учиков завърши мача с 19 точки, а Николай Николов също записа три аса и 14 точки.

Същевременно първа в историята си победа постигна „Дея“ в женския елит. С нов треньор начело – Антон Петров, бургаските волейболистки надделяха над „Хектор“ (София) с 3:0 гейма.