„Дея спорт“ победи титулувания тим на ЦСКА в оспорван двубой в зала „Младост“. Бургазлии надделяха с 3:1 гейма и показаха изключителната си форма, в която се намират – това беше шести пореден успех за тях и общо седми във волейболното първенство на страната.

Новаците в Суперволей стартираха зашеметяващо срещата и взеха бързо първия гейм с 25:16.

Във втората част „армейците“ загатнаха за славното си име и след двуостра игра спечелиха с 21:25.

В третия и четвъртия гейм обаче „Дея“ демонстрира повече класа и ги взе с 25:18 и 25:17.

Високият заряд на двубоя се отрази и на поведението на играчите, на няколко пъти имаше пререкания между съперниците и съдията. В края на срещата волейболист на гостите дори получи червен картон.

За най-добър играч на мача беше определен Георги Братоев от състава на домакините. Руснакът Виталий Василиев също се отличи, отбелязвайки най-много точки – 23.

След този успех „Дея спорт“ заема третото място във временното класиране – само на точка пред другия бургаски отбор „Нефтохимик 2010“, който е четвърти.