„Дея спорт“ твори история, след като се класира за първи път на финал за Купата на България по волейбол. Това се случи, след като отборът от Бургас надигра „Берое“ с 3:1 в полуфиналния двубой в зала „Васил Левски“ в Пазарджик.

„Дея“ взе първия гейм със серия от точки на финала за крайното 25:21, но във втория това направи тимът от Стара Загора - 23:25. Беройци отбелязаха четири поредни до 23:20, а поредни забивки на Алексей Землянко и Спас Байрев изравниха резултата в двубоя.

Бургазлии доминираха в следващите два гейма и стигнаха до финала след 25:16 и 25:17.

Николай Учиков бе най-резултатен за победителите с 18 точки, а Валентин Братоев добави други 15 за победата.

Във втория полуфинал другият бургаски представител – „Нефтохимик 2010“, загуби от силния отбор на домакините с 3:0. Шампионът „Хебър“ беше очевидно по-класният отбор. Той взе първия гейм с 25:21.

В следващите две части домакините спечелиха с 25:14 и 25:21 и така ще играят за четвърти трофей в историята си.

Финалът е в неделя от 19,00 ч., като „Дея спорт“ ще трябва да надскочи себе си срещу „Хебър“, за да вземе за първи път волейболната купа.