И „Нефтохимик 2010“, и „Дея спорт“ приключиха 2022 г. победоносно в Супер Волей.

Нафтата победи с 3:0 (25:18, 25:22, 25:15) като гост тима на „Черно море“ в среща от 11-ия кръг на първенството.

Бургазлии изпитаха трудности единствено във втората част от двубоя, когато резултатът беше 19:19, но след това по-опитният състав на „Нефтохимик“ поведе с 22:20, за да приключи гейма при 25:22.

В останалата част от мача възпитаниците на треньора Атанас Петров имаха сериозен аванс в резултата и не беше проблем да го съхранят.

Аксел Трухчев отбеляза 18 точки за бургазлии, а неговият съотборник Георги Петров добави още 16 точки.

В същото време „Дея спорт“ се наложи над „Пирин“ в Разлог с 3:1.

Първата част бе под диктовката на домакините, които поведоха убедително. След това обаче състезателите от морския град наложиха волята си и се поздравиха с триточков успех.

Най-резултатен бе Тодор Вълчев с 14 точки, с 11 завърши Валентин Братоев, италианецът Стефано Патриарка добави 10 точки, а за MVP бе отличен Стефан Чавдаров, който се разписа с 9 точки.

Така след края на полусезона „Нефтохимик“ се намира на пето място в класирането, а „Дея“ – на седмото.

Източници: БТА и bgvolleyball.com