„Дея спорт“ постигна лесен успех в Дупница като гост на „Марек Юнион- Ивкони“ с 3:0 (25:14, 25:17, 25:23). Това беше четвърта поредна победа за волейболистите на д-р Маджуров, след които най-резултатен бе Николай Учиков с 13 точки.

Във временното класиране бургазлии са втори след „Хебър“ (Пазарджик).

Следващият мач на „Дея“ е първият 1/16-финал срещу французите от Сен Назер в евротурнирите. Двубоят е в бургаската зала „Младост“ на 21 ноември.

Шампионът „Нефтохимик 2010“ инкасира първата си загуба през настоящия сезон: 0:3 от ЦСКА в зала „Васил Симов“ в София.

Новото попълнение на „шейховете“ Бранимир Грозданов, който е израсъл в тази столична зала, защото е юноша на „армейците“, отбеляза първите си три точки за бургазлии.

ЦСКА обаче дръпна със 7:5 след две поредни блокади, а след това и с 8:5 и 11:6. При 16:11 нещата не изглеждаха никак добре, но носителите на титлата успяха да доведат резултата до 14:17 след атака на Мурад Хан и хитър сервис на Жоро Петров.

„Армейците“ намериха начин пак да се откъснат – 20:15. В края на гейма Иван Колев сложи точка на първата част на двубоя с атака за 25:20.

Във втория гейм „Нефтохимик“ започна да показва, че може да се бори – нашите дръпнаха с 6:4, но за жалост домакините не само изравниха, но и обърнаха до 9:7. Резултатът дори стана 12:8 и 14:9 за софиянци. „Армейците“ поведоха с 2:0 гейма след забита топка през центъра на Стойко Ненчев – 25:22 във втората част.

В третия гейм отново ЦСКА потегли по-стабилно – 6:4, но Нефтохимик се активизира за 6:7. Стигна се до равенство – 22:22. И в крайна сметка ЦСКА се поздрави с успеха още в третия гейм – 25:23.

Слаба утеха е, че най-силният играч на отбора от Бургас – пакистанецът Мурад Хан, си подели челното място при реализаторите в мача със сръбския диагонал на „армейците“ Страхиня Бързакович – двамата имат по 16 т.

След края на мача треньорът на „Нефтохимик“ Атанас Петров отдаде причината за загубата на натрупаната умора у състезателите си.