И двата бургаски отбора се класираха за полуфиналите на турнира за Купата на България по волейбол за мъже, който се провежда в Пазарджик. На четвъртфиналите те отстраниха именитите столични тимове ЦСКА и „Левски“.

Началото постави „Дея спорт“, който начело с новия си италиански треньор Франческо Кадеду победи ЦСКА с 3:1 гейма. В отделните части резултатът бе 25:23, 21:25, 25:20 и 25:14.

За успеха срещу „армейците“ най-резултатни бяха Валентин Братоев с 14 точки, Тодор Вълчев с 13, Николай Учиков с 12. Стефано Патриарка и Георги Братоев добавиха по 8 и 7 точки.

„Доволен съм. Играхме добре. Искаме да сме на финал“, заяви след успеха срещу столичани Франческо Кадеду.

Няколко часа по-късно „Нефтохимик 2010“ победи „Левски“ също с 3:1 гейма. Бургазлии взеха първата част с убедителното 25:17. Във втората нещата се обърнаха – столичани я спечелиха с 25:18.

Най-драматичен в двубоя се оказа третият гейм. В по-голямата част от него „Нефтохимик“ бе отборът във водеща позиция. „Левски“ успя да изравни за 25:25, но в крайна сметка бургазлии го спечелиха с 25:27.

В четвъртия гейм бургазлии поддържаха разлика от поне пет точки и в крайна сметка затвориха мача след 25:19.

Аксел Трухчев бе над всички за победителите от „Нефтохимик“ с 21 точки. Още 19 реализира Георги Петров, а Матей Михайлович завърши с 18.

Полуфиналните двубои са днес. „Дея спорт“ ще играе срещу отбора на „Берое“, а „Нефтохимик 2010“ го очаква изключително труден мач срещу домакина на турнира и шампион на страната „Хебър“.