Националният отбор на България по волейбол за жени победи Швейцария с 3:2 (20:25, 25:17, 23:25, 25:15, 15:12) и записа пета победа в квалификациите, която ги изпраща на шампионата на Стария континент в Грузия и Азербайджан през 2017 година.

Възпитаничките на селекционера Иван Сеферинов сякаш подцениха последния отбор в групата и макар да се нуждаеха само от точка реално, си направиха сами мача труден. Швейцарките на два пъти повеждаха, може би защото и треньорът Сеферинов направи промени в стартовия състав.

На терена излезнаха Петя Баракова и Силвана Чаушева, Мария Данчева и Вероника Бежандолска, Гергана Димитрова и Славина Колева, Кристин Колчагова. Тимът на Швейцария сякаш даде четвъртия гейм и реши да опита битка в тайбрека, за да има победата на своя страна, но нашите момичета взеха частта с 15:12. Нася Димитрова реализира 16 точки за българския отбор, а 12 добави Елица Василева.

За отборa на Швейцария най-резултатен беше Лаура Кюнцлер с 23. Мария Данчева се отличи пък с 5 точки за нашия отбор от блокада. В другата среща от групата: Румъния - Черна гора - 3:1 (25:17, 25:19, 25:21). Така румънките събират 9 точки, които ги оставят на 2-а позиция./БТА

Източник: Gong.bg

Снимка: Lap.bg