Показват уникална стъклена бутилка за Нощта на музеите в Дебелт

13.05.2026 , 15:43 | Автор : Мануела Янева

Невероятна стъклена бутилка с интересни митологични сюжети ще бъде представена за Нощта на музеите. Съдът, който е минал през тежка реставрация, ще бъде показан пред местни жители и гости на 16 май /събота/ в Националния археологически резерват в Дебелт. 

„Подготвили сме още турнир на римски игри, работилница за по-малките деца, които ще могат да правят керамични изделия и да редят мъниста“, посочи пред журналисти Красимира Костова - директор на Историческия музей в Средец.

За пръв път в страната събитието ще се чества единно от всички музеи в определена административна област, в случая – област Бургас. Това е безпрецедентен случай в историята на музейното дело в България

 

 

Нов коментар

captcha

Коментари (0)

Няма коментари

Времето

18.06

17o - 25o
19.06

15o - 25o
20.06

14o - 24o
21.06

16o - 26o