Джан Янбо специално пред Грамофона нюз за Световното по тай чи

29.04.2026 , 15:16 | Автор : Мануела Янева

Джан Янбо е консул по културните, образователните и научните въпроси към Китайското посолство. Тя бе специален гост на запомнящото се откриване на петото Световно първенство по тай чи в Бургас. Екипът ни успя да разговаря с Янбо минути след старта на мащабния шампионат. Той приключва днес, като закриването ще бъде от 18:00 часа в спортна зала „Младост“ при вход свободен.

Блиц интервю на новинарския сайт Gramofona.com

Харесва ли Ви Бургас и за първи път ли посещавате красивия ни морски град?

Да, много харесвавам Бургас. Това е първото ми посещение, градът е прекрасен. Посетих музеите в Бургас и имах много хубава дискусия за бъдещото сътрудничество с Община Бургас. Мисля, че това е първото ми, но не и последно посещение. Надявам се в бъдеще да има още подобни проекти. Харесва ни този град.


Няколко дни бургазлии и гости на града ще гледат тай чи. Какво е тай чи?

Тай Чи е много важно бойно изкуство в Китай. Мога да кажа, че почти всеки китаец практикува тай чи, защото е това е част от нашата култура. Много го обичаме и сме много щастливи, че в Бургас, България като цяло, и навсякъде по света има толкова много хора, които също го обичат и практикуват. Надяваме се този прекрасен Wushu Taji Chen да донесе на всичките ни приятели по света хармония, здраве и успех.

Да очакваме ли повече туристи да посетят Бургас и България след този успешен форум?

Да, разбира се. Както вече казах, аз много харесвам града. Надявам се в бъдеще повече туристи от Китай да имат възможност да посетят България и да научат повече за прекрасната култура, за пейзажите, морето и планината, за виното и вкусната храна.

 

Нов коментар

captcha

Коментари (0)

Няма коментари

Времето

29.04

5o - 14o
30.04

8o - 11o
01.05

7o - 13o
02.05

4o - 11o