Водата като пазител на паметта  ще разказва в дългоочаквания Подземен град. Тя е водещата тема в концепцията на фирмата, която ще направи техническия проект за бъдещия атракцион. Това съобщи за Gramofona.com зам. кметът по образование и култура към община Бургас Йорданка Ананиева.

„Ателие архитекти Серафимов“ ООД е фирмата, която  спечели  конкурса. В момента тя подготвя документи за сключване на договор, за да може другата седмица фирмата да представи проекта, уточни Ананиева. Фирмата е българска, със софийско седалище. Освен архитекти, в екипа са включени хора, които разбират от кино и интерактивни

атракции. „Това ми дава увереност, че проектът ще бъде балансиран. Водещото в концепцията на фирмата е темата за водата, а самата идея е изградена на реални исторически дадености, като създаването на града. Проектът е много бургаски“, уточни зам. кметът.

Ананиева допълни, че реалният технически проект трябва да е готов до 2 месеца, след сключване на договора. След това започва търг за изграждането на атракциона.

„Свързвайки „Подземния град“ с другата туристическа дестинация остров Света Анастасия ще се получи един цялостен комплекс за бургазлии и гостите  на града“, убедена е Ананиева.