От следващия понеделник в Приморско и Китен ще патрулират смесени българо-чешки полицейски екипи, съобщи пресцентърът на МВР. Трима служители на Чешката полиция ще бъдат командировани до края на август и ще съдействат на българските си колеги.
Чешките полицаи ще патрулират със собствените си униформи, те няма да имат самостоятелни правомощия на българска територия. Пристигат в България, за
да работят приоритетно с летовниците от тяхната родина. По традиция в Китен и Приморско почиват основно туристи от Чехия и това налага създаването на смесените екипи.
Създаването на международни полицейски патрули по българските курорти не е нова практика. Вече четвърта поредна година в курортите Албена и Златни пясъци се командироват и румънски полицаи, които помагат на българските си колеги.