На ловно стрелбище „Черна гора” (до с. Маринка) се проведе третият кръг от веригата турнири по „Спортинг” на Клуб по ловна стрелба „Пиргос”. Идеята на този тип състезание е да се доближи максимално до условията по време на лов, обясни Божидар Николов, ловец от ЛРД „Гларус - Поморие”.

Въпреки че турнирът не е на национално ниво, в него участват отбори от Казанлък, Бургас, Поморие, Карнобат и дори участници от Великобритания, които членуват в бургаския КЛС „Пиргос”.

Участниците стрелят с гладкоцевни оръжия от 12 калибър по 30 панички, с по 35 патрона. Състезанието се провежда в 5 кръга, като след преминаването им, единият от най-слабите турнири на всеки състезател отпада и се взима общото класиране от останалите. След това първите шест състезатели с най-добри резултати влизат във финална серия. Следва зануляване и от оценките при последната стрелба се взима крайното класиране.