Облачността ще е променлива, над много райони намаляваща до слънчево. Изолирани краткотрайни превалявания ще има само в планините в Югозападна България. Ще остане ветровито с умерен, временно силен запад-северозападен вятър. Максималните температури в по-голямата част от страната ще са между 25° и 30°, в София – около 24°, съобщи БНТ.
По Черноморието ще преобладава слънчево време, с временни увеличения на облачността, главно в часовете преди обяд. Ще духа умерен вятър от запад-северозапад, който привечер ще започне да отслабва. Максималните температури ще бъдат между 27° и 30°. Температурата на морската вода е от 24° до 26°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
В планините ще преобладава слънчево време, с временни увеличения на облачността. Изолирани краткотрайни превалявания ще има само в масивите в Югозападна България. Ще духа умерен и временно силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 18°, на 2000 метра – около 11°.
До края на седмицата ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността. По-голяма вероятност за изолирани краткотрайни превалявания в планините в Югозападна България и в североизточните райони има в петък, когато вятърът ще отслабне.
Сутрин ще е прохладно, но дневните температури ще започнат да се повишават и максималните в неделя ще са между 32° и 37°.
В началото на новата седмица ще преобладава слънчево време, но в часовете около и след обяд в планинските райони от Западна България ще има валежи и гръмотевици. Ще се повишат нощните температури и отново ще достигат до около 20°, а дневните ще се задържат от 32° до 37°.