Огромен клон от 40-годишен ясен падна на бургаската ул. "Пробуда" и затисна паркиран автомобил. По чудо инцидентът се размина без жертви. Дървото стои точно пред входа на жилищна кооперация. Наблизо има заведения и магазини, по принцип улицата е натоварена.

Въпреки че дървото е старо, то е абсолютно здраво и живо, категорични са експертите от отдел "Озеленяване" към община Бургас.
Според тях непосилните жеги са причината дървото да се разцепи и падне.

Веднага след инцидента опасните клони на дървото бяха изрязани, видя репортер на Gramofona.com. От общинската администрация уточниха, че проверки на дърветата в града се правят непрекъснато. През септември ще продължи и подмяната на старите и потенциално опасни дървета. Те се изсичат и на тяхно място се засаждат нови.