Момчетата на „Метропол” извоюваха второ място на Държавното лично-отборно първенство за юноши и девойки младша възраст. С година по-малките състезатели на Хариета Гарибян и Марио Златев пребориха силната конкуренция и изненадващо за мнозина надскочиха собствените си сили и успяха да триумфират с отборната купа.
 Освен второто отборно място плувците на „Метропол” регистрираха безброй класирания в топ 5. Сред призьорите са Христеян Маслев, Деян Велков, Стелян Василев и Теодор Стоилов.

На 25-метровия басейн “Спорт Палас” във Варна бяха покрити и три национални норматива в лицето на Христеян Маслев. В надпревара с по-големите във възрастта талантът финишира на първите места за възрастта си във всички дисциплини. В топ три за своята възраст място зае и Стелян Василев. Той се пребори за четвъртото място с големите в дисциплината 50 м гръб. Деян Велков спечели вице републиканската титла на 50 м бруст.

За клубната витрина метрополци спечелиха общо седем медала. Носител на бронз е Христеян Маслев на 200 м бруст, Деян Велков е сребърен медалист на 50 м бруст и бронзов на 100 м бруст. „Метропол” ликува и с бронзовите медали в смесената щафета. След голяма битка съставът Теодор Стоилов, Деян Велков, Христеян Маслев и Стелян Василев спечели третото място.

„Поздравяваме и всички останали наши възпитаници, които подобриха с много класиранията си. Това са: Габриела Велчева, Иван Петров, Кристиян Копринков, Георги Колев, Тодор Воденичаров и Божидар Лефтеров”, заявиха щастливите треньори в ПК „Метропол”. Всички те бяха подкрепени от световния и европейски шампион по спортна акробатика Ирена Бакалова.

В ДЛОП участваха близо 400 момичета и момчета от 51 отбора от цялата страна.