
Според Павел Маринов приоритетите на проектите в Община Бургас са тотално объркани, защото хората трябва да бъдат преди ремонтите. Разкриването на 3 хиляди работни места трябва да бъде обвързано с разкриването на предприятия във всяко село на общината, а не с изграждането на индустриален парк. Това щяло да стане със създаването на група от предприятия, а не поетапно едно по едно. Финансирането ще е външно, а възвръщаемост може да се очаква след втората година.
Маринов обещава рязко увеличаване на общинското имущество. До сега приходите от това направление бяха само чрез продажба на общинско имущество.
За околната среда
са предвидени механизми за намаляване на вредните емисии, особено тези, които предпиятията около града изхвърлят в пикови моменти. Те обгазяват, но статистическите извадки, разпределени по месеци или за година, показва показатели в нормите. „Аз ще работя за намаляване на тези обгазявания, а не за статистически изчисления", категоричен е Маринов.
Павел Маринов иска промяна в начина на провеждане на общинските заседания с насрочване на тематични сесии, например сесия за здравната политика. Така според него ще се чуят задълбочени и качестени мнения, а съветниците ще имат възможност да се подготвят добре. А насоки за най- важните проблеми на заседанията ще бъдат давани от Обществен съвет за узтойчиво развитие по примера на ООН. Такъв съвет ще бъде учреден в Бургас след два дни. Така неправителственият сектор ще бъде привлечен в управлението на града.
С проекта „Супер Бургас" влизаме в конкурентна общност, тъй като част от трафика на плавателни съдове в Констанца, Истанбул и други пристанища ще премине към Бургас. Кандидатът за кмет изрази съжаление, че от две години по него не се работи. „Това не е проектът на Павел Маринов, това е проектът на Бургас и той беше обявен за проект с национално значение", заяви Маринов.