
Според него, за последните 10 години Царево е изостанало от община Приморско на светлинни години. „Сегашната администрация изхвърли туризма в Приморско. В момента жителите на Царево търсят работа в съседните общини, а младите хора бягат от тук и търсят реализацията си извън Царево”, признаха от синята партия.
Самият Людмил Николов призна, че като общински съветник е бил свидетел на това, как хора от администрацията на Петко Арнаудов са се опитвали да договарят пари по проекти на четири очи. „Точно тази непрозрачност е причина община Царево да няма нито един лев усвоени средства от еврофондовете”, заяви още Николов.
Като
пример за неправилно разходвани средства от СДС съобщиха, че при подмяната на уличните настилки в Царево 1 кв. м тротоар е струвал 120 лева, а за същия материал община Бургас е платила цена от 60 лв.
72 хил лева е издръжката на Музея в Царево, който реално не работи, защото няма дори подредена експозиция в него. За сметка на това него директор е съпругата на сегашния кмет.
Друг наболял проблем в Царево е подмяната на гласа на хората със заселването на роми. Според данните от ГРАО, за периода 01. 09. 2010- 21.06. 2011 регистрирани като нови жители в Царево 487 души.
Става въпрос за безработни и безимотни роми, които оформят нови гета в общината, заяви Любомир Николов. Практиката да се заселват роми от вътрешността на страната на общински терени е още от миналите избори, призна той. Според информация на синята партия подобни гета вече има на входа на Царево, в Ахтопол и Варвара. В природен парк Странджа също са се заселили хора, които живеят на палатки, без ток и вода. За този проблем обаче настоящата администрация на Царево отрича.