8 коледари  на 17-годишна възраст спазиха традицията и  обикаляха снощи домовете на хората в Елхово за здраве и берекет. Групата е от читалище „Развитие“ и изпълнява стари, фолклорни, коледни песни.

„Обикаляме за да носим берекет и здраве на хората по Коледа“, заяви пред Gramofona.com Преслав Великов.

Държейки питка в ръце той изпълни за стопаните на дома коледарска молитва, която ни кара да се замислим в посланието на коледните песни и молитви: „На порти ми с крака

потропали, сърце похлопали. Те го смятали за лош човек, зъл човек. Да скочи да се кара, да се бие с тях. Той бил Божа човек, скочил по кълцунки, по мълцунки...“

„Тоз кравай 39 пъти вят, превят, сят, пресят. Пред Бога пекан, на нам нарекан, речете дружина- АМИН!“, викнаха с пълно гърло коледарите. Заедно с младата дружинка обикаляха и двама музиканти. Стопаните на къщата ги дариха с плодове, бутилка вино, пари и сладки.