Ретро автопарад

Купата за най-елегантен автомобил на ретропарада в Несебър тази събота и неделя грабна „Мерцедес” 170 S от 1950 г. със собственик Николай Колев. Купата на кмета на Несебър пък отиде при "Пакард"-а от 51 г., собственост на Иван Стратиев. Този автомобил се отличи и в категорията "Награда на публиката".

ретро парад Несебър 2010

Лично градоначалникът Николай Димитров поднесе приза на

победителя, като преди това поздрави всички участници за усилията, които влагат в поддържане на перфектния вид на ретроколите.

ретро парад Несебър 2010

Събитието показа развитието на автомобилния дизайн между 30-те и началото на 80-те години на миналия век, като най-забележителните возила на площада в града на ЮНЕСКО бяха запечатани с не един и два любителски фотоапарати. На площад "Месамбрия" можеха да се видят прекрасни модели от марките "Мерцедес", "Пакард", "Порше" и др.