Изложбата "Ерусалим-София" показва българо-израелската дружба в 25 фотографии в Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски". Експозицията представлява 25 фотографии, направени от Антони Георгиев на Ерусалим и 25 на израелката Надин Кадор на София, отбелязващи 25-години  на възстановяване на дипломатическите отношения между двете страни.

Експозицията е открита първо в София и е представена в Министерството на външните работи в София. "Изложбата показва прекрасното партньорство между двете държави и култури. 25-години отношения донесе много постижения в различни направления на обществения живот. Те са в областта на медицината, образованието, културата, бизенеса и туризма. Това е само начало на приятеството, което сме създали и продължаваме да укрепваме", каза новият израелски посланик Н. Пр. Ирит Лилиан. Тя обясни, че колкото и парадоксално да звучи, ицидентът на бургаското летище направи дружбата между двата народа още по-силна и продуктивна. "Минахме през доста емоционален опит във взаимоотношенията между Израел и България. Партньорството между двете държави стана още по-динамично и активно. Съдбата ни обедини още повече", допълни тя.

Според нея между двете нации има много близки и еднакви характеристики. "Нашето приятелство се поражда от благодарност и завинаги Израел ще цени и ще бъде благодарна на българския народ, за това което е направил за евреите по време на Втората Световна война. Една действителна история за любов, която ще процъфтява. Отпразнуваме Сребърната си 25-годишна сватба с тази фотоизложба на двете столици на Израел и България. Изложбата има два аспекта – Антони Георгиев и Надир Кадур. Две гледни точки – на мъж и жена, на различни възрасти, два различни обектива, но една голяма страст. Една любовна песен за нашите два народа", каза посланикът.

Антони Георгиев разказа за първите си впечатления и идеята за изложбата. Когато за първи път е отишъл в Израел, преди почти 20 години, толкова е бил развълнуван и впечатлен, затова решава да напише книга. "Установих, че това е рисковано начинание, защото книгата щеше да стане прекалено дебела. В една книга не можех да събера всички впечатления, които Израел може да предизвика като емоция и затова се спрях на скромната идея да направя една изложба", обясни творецът. Фотографиите на Георгиев са правени през многото му посещения в Израел, докато на Надин са само за няколко дни през април месец в София. "Времето беше ужасно, валеше през цялото време и беше сиво. Въпреки това тя успя да хване няколко от важните неща, които характеризират София и България, като хаоса, дъжда, многото цветове, сивият цвят. Поради това, че живеем в сивия цвят не го забелязваме", разказа Антони Георгиев.

Изложбата се намира в галерията, която е бившата Синагога в Бургас. Сградата е пример за това, как въпреки че не се използва по предназначение за религиозни цели, може да бъде социализирана. "Във Варна Синагогата стои без покрив, а отвътре растат дървета и сградата се руши", даде пример творецът.