Две листи ще оглави бившият президент Румен Радев на предстоящите парламентарни избори на 19 април. Той ще бъде водач в Бургас и 25-и избирателен район в София от коалицията "Прогресивна България". За това съобщиха от пресцентъра на формацията ден преди изтичането на крайния срок за регистрация на листите на участниците във вота.
В Кърджали коалицията издига бившият вътрешен и правосъден министър Иван Демерджиев. Той е познат от служебните кабинети на Радев. Кърджали е познат като бастион на ДПС, където партията номинира за водач лидера си Делян Пеевски.
И други членове на служебни правителства присъстват в листите. Експремиерът Гълъб Донев е водач в Пазарджик. Илин Димитров, който беше министър на туризма, оглавява листата във Варна.
Бившият кадър на БСП и евродепутат Петър Витанов ще води коалицията в Перник. Димитър Здравков - съветник на Радев на "Дондуков" 2 по образованието и иновациите, се състезава в Плевен. Слави Василев - познат като медиен коментатор и отколешен поддръжник на бившия държавен глава, е начело на листата в Силистра.
Източник: https://www.segabg.com/