Шофьор се вряза с колата си във входа на сграда на ортодоксалната еврейска общност в Ню Йорк, съобщи полицията, цитирана от Франс прес.
Случаят е от вчера вечерта. Инцидентът е станал в централата на Хабад в Бруклин. Няма пострадали хора.
Видеоклипове, публикувани в социалните мрежи, показват как водачът се врязва във вратата на сградата, след което дава назад и отново я блъска.
На този етап мотивите на заподозрения не са известни. Полицията в Ню Йорк ще разследва случая като престъпление от омраза.
Кметът на града Зоран Мамдани определи инцидента като „дълбоко тревожен“.
„Всяка заплаха срещу еврейска институция или място за богослужение трябва да се приема сериозно. Антисемитизмът няма място в нашия град, а насилието или сплашването на еврейските нюйоркчани е недопустимо“, написа той в X.
Ню Йорк, в който живее най-голямата еврейска общност извън Израел, се намира в състояние на повишена готовност на фона на ръст на сигналите за антисемитски нападения.
Източник: https://offnews.bg/
ДА СЕ ПРЕДОСТАВИ НА КИТАЙ ! БЕЗ ЛИПСИ !
СА ИЗКОННА ХРАНИТЕЛНА И СУРОВИННА БАЗА НА КИТАЙ !
КАЗАХ КИТАЙ ДА ПОЕМЕ КОНТРОЛА НАД АВСТРАЛИЯ И НОВА ЗЕЛАНДИЯ ! КЛЬОПАЧКАТА ВЪРВИ С ТРУДНОСТИ !
НЯМА РЕСОРСИ ЗА ГРЪЦКИТЕ МАЙМУНИ ! РАФИНЕРИЯТА ДА СЕ НАРЕЖЕ НА СКРАБ !
МИГ-16/25 НЕМА КАПАЦИТЕТ ЗА НАДГРАЖДАНЕ ! СКРАБ :)
СМЪРТ НА УБИЙЦИТЕ НА СВЕТЛИНАТА ! ДО КРАК !