Екипажът на авиокомпания Emirates върза свой пътник заради агресивното му поведение, разказва Daily Mail. 54-годишният Матиас Йорг от Германия пътувал от Сингапур до Бризбейн. Полетът продължава 7,5 часа.
 
Разстоянието се оказало доста дълго за германеца, който явно е заклет пушач. Матиас опитал на няколко пъти да запали цигара. Отвърнал с агресия на опитите на стюардесите да му попречат. След като поведението на мъжа станало неконтролируемо, екипажът се принудил да предприеме по-сериозни мерки.
 
В крайна сметка Матиас Йорг бил вързан на една от седалките, а на летището в Бризбейн го очаквал полицейски екип.

Агресивният германец е бил отведен в съда още на сутринта след задържането си. Той е предоставил паспорта си на властите и няма право да напуска страната. Следващото му заседание е насрочено за 10-ти януари. Пред съдията Матиас Йорг разказал, че е бил ранен по време на задържането си от екипажа. 

 
На борда на всеки самолет важат законите на страната, в която той е регистриран. Въпреки че няма международна конвенция, която да позволява завързването на пътници, екипажите имат право да предприемат мерки, с които да контролират особено агресивните пасажери. Решението за ограничаването на пътник се взема от капитана, който е длъжен да уведоми органите на страната, в която ще кацне и да обясни причините, довели до крайните действия.